Ostrov Krk - Turistický průvodce

OSTROV KRK - Chorvatsko: Vyberte si destinaci pro letní dovolenou a rezervujte pobyt on-line. Prohlídněte si nabídku měst, míst, zátok a ostrovů s tisíci fotografii.


Ostrov Krk je nejsevernější ostrov Středomoří, nachází se v Kvarnerském zálivu. Je největší ostrov Jadranu s rozlohou 409, 9 km². Krk je také ostrov s nejvíce obydlenými místy (jejich 68). Na ostrově je dnes 17 860 obyvatel.
Do Krku je nejednodušší přijet autem přes krčský most nebo letadlem na letiště nedaleko Omišlja. Příjezd je možný i trajektem z ostrova Cres, také Loparu na ostrově Rabu. Všechna pobřežní města mají vyjímečně dobře upravený přístav s úchyty všech druhů plavidel.
Ostrov Krk má příjemně teplé ppodnebí a krasový reliéf se zajímavými útvary: jeskyněmi (Biserujka v Dobrinja). V centru ostrova se nabízí plodné pole. Pobřeží je členité, s mnoha zálivy, oblázkovými plážemi a zátokami. Ostrov Prvić a severovýchodní úpatí pobřeží ostrova Krk je ornitologická rezervace, kterou obývají bělohlavý supové.
Ostrov má písečné a cyklistické stezky v délce od 300 km. Na plážích ostrova se tyčí 14 Modrých vlajek. Krk se počítá mezi nejslunečnější díly Evropy s 2500 slunečních hodin v roce. Na západní straně zátoky Klimno se nachází pláž s léčivým bahnem, která nabízí i možnost dobré zábavy – od picigina v moři přes volejbal až fotbalové hřiště.
Ubytování se nabízí v hotelech, kempech a v soukromých domech. Kromě vynikající krčský olivový olej, krčský sýr a kvalitní jehnětinu a rybu, ostrov Krk se může pochválit mnohými vynikajícími hospůdkami a dobrými restauracemi, kde můžete vyzkoušet tradiční jídla jako jehněčí žvacet, těstoviny s gulášem z jehněčího nebo sladký presnac.
Ostrov Krk je bohatý na kulturně-historické památky, které je potřeba vidět. Určitě navštivte staré město a farní kostely, kromě toho můžete vidět muzea s etnografickými sbírkami a kostely, četné galerie a knihovnu Viteziće Vrbnika. Aquarium Baška nabízí jedinečný zážitek z mořského života, a můžete si vychutnat celou řadu doprovodných zařízení na ostrově (krčský veletrh nebo Lovrečeva v srpnu, festival krčského folklóru, mnohé letní akce zábavy a klasické hudby, workshopy pro děti, rybářské noci, sportovní akce, rybaření, potápění, výlety do nedalekých národních parků Plitvičky, Paklenica a Severní Velebit, Gorski Kotar a, Benátky, Istrie ....)

Prosíme počkejte chviličku!