Riviera Trogir - Turistický průvodce

RIVIERA TROGIR - Chorvatsko, Dalmácie: Vyberte si destinaci pro letní dovolenou a rezervujte pobyt on-line. Prohlídněte si nabídku měst, míst, zátok a ostrovů s tisíci fotografii.


Trogirská riviéra zahrnuje úzkou oblast, zahrnující města a okolní místa, začíná na 20 km po hlavní silnici, severně od Splitu a zahrnuje dalších 25 km jízdy. Trogir jako centrum této riviéry nabízí mnohé drahocenné umělecké díla, na fasádách budov, na sochách v kamenu, dřevě, na plátně i na některých dílech místních umělců a architektů např. Radovan, Blaža Jurja Trogiranina a Ivana Duknovića a někteří cizí jako Andrei Alessia a Nikola Đovanija Firentica. Trogir je bezpochyby pravé muzeum středověkého dědictví. Od roku 1997 je Trogir na seznamu kulturního dědictví pod ochranou UNESCA.

Široké okolí Trogiru (Trogir-Seget-Čiovo riviéra) obklopuje bohatá zelená vegetace, mnohé ostrovy a zátoky, oblázkové a písčité pláže. Kromě vysoko kvalitního ubytování v hotelech, pensionech, apartmánech, kempech, také delikatesy domácí stravy, zvláště rybí speciality, bohatá je i nabídka sportovních a rekreačních aktivit – tenis, boccacio, běh, škola windsurfingu a potápění. Zábava zahrnuje bujaré rybářské noci a folklórní představení, ale i koncerty klasické hudby ve speciálním scenérickém představení města. Trogir je město bohaté na turistické atrakce a je velmi populární destinací pro milovníky lodí, kteří mohou získat všechny služby ve výborné ACI marině Čiovo.

Na místě Pantana, 3 km od Trogiru, se nachází zajímavý opevněný komplex renesančních mlýnů, které ve dvacátých letech šestnáctého století, přinesl šlechtic z Trogiru Vitturi. Komplex byl poškozen v II.stvětové válce. Rovněž i ve vlastenecké válce. Na konci všeho je obnoven spolu s okolím a je vyhlášen ornitologickou a ichtyologickou rezervací.

Nedaleký ostrov Čiovo je spojen s městem Trogir, byl nazýván ,,Trogir jsem krok,,. Již od středověku existovala vesnice Arbanija, Žedno, Okrug Gornji, Okrug Donji, které patřily do města Trogir, ale Slatina, která se nachází více na východě, patřila Splitu. Západně od Arbanije, podél promenády u moře, je dominikánský klášter svatého Kříže, který byl založen roku 1432, klášter se vyznačoval krásným renesančním nádvořím, také uměleckou sbírkou.

Za Trogirem, západně od města, v 16.století se rozvinula a opevnila vesnice Seget, zatímco nedaleký přístav byl letní rezidencí biskupa Trogiru.

Prosíme počkejte chviličku!