Marina - Turistický průvodce

MARINA - Chorvatsko, Trogir: Vyberte si destinaci pro letní dovolenou a rezervujte pobyt on-line. Prohlídněte si nabídku měst, míst, zátok a ostrovů s tisíci fotografii.


Marina je turistická vesnička a malý přístav, blízko středodalmátského města Trogir (12 km na západ), na hlavní cestě Split-Šibenik.
V Marini se nachází letní rezidence trogírského biskupa. Na ostrůvku, který byl na místě, okolo roku 1500, byla postavena impozantní věž, se zaoblenými oblouky na sloupcích. Během doby se věž spojila s pevninou a byla rekonstruhována a reprodukována podle svých původních prvků. Kromě tohoto městečka je možné navštívit goticko-renesanční kostel Sv.Ivana a také gotický kostelík Sv.Luka.
Pobřeží, které nese stejné jméno jako záliv, se nachází rodinné domy. Pláže jsou písečné a oblázkové, proto jsou příjemné pro hry dětí a rodinnou dovolenou, borovice a olivy skýtají příhodný stín během nejteplejších dnů.
Na místě se nachází několik hospůdek a restaurací, které nabízí čerstvou rybu a kvalitní domácí vína, protože je zátoka dobře chráněná od všech větrů. Marinu rovněž navštěvují potápěči a yachtaři, pro které je nabídnuto až 140 vázacích míst.
Ze sportovních aktivit, doporučujeme všechny vodní sporty: yachting, potápění nebo sportovní rybolov, pronájem lodí nebo jachet, můžete jít na výlet nebo vyhledat osamělé zátoky v blízkém okolí. Zábavu a kulturní programy naleznete ve Splitu nebo Trogiru, rovněž v malebném Primoštenu. Také stojí vyzkoušet noční život: casina, bary, diskotéky.

Prosíme počkejte chviličku!