Ostrov Hvar - Turistický průvodce

OSTROV HVAR - Chorvatsko, Dalmácie: Vyberte si destinaci pro letní dovolenou a rezervujte pobyt on-line. Prohlídněte si nabídku měst, míst, zátok a ostrovů s tisíci fotografii.


Hvar je nejslunečnější dalmátský ostrov. Vůně rozmarýnu, levandule, zalesněné pobřeží, také výrazné kulturní bohatství, tím nám Hvar otkrývá proč je jednou z nejnavštěvovanějších destinací pro turisty z celého světa. Pláže na ostrově jsou hlavně skalnaté s ohledem na malé zátočiny, kde jsou písečné pláže. Tento ostrov slunce, levandulí a vína, je pyšný na své bohatství turistických tradic, které jsou staré okolo 130 ti lety. Umístěn je v samém centru Středomoří, jeho severní pobřeží je trochu členité a osídlené, ostrov Hvar je centrem všech námořních tras, které projíždějí východní Jadran. Má zcela výbornou geografickou polohu v samém centru Dalmacie, na úseku od Zadaru do Šibeniku a dále do Korčuly a Dubrovníku. Hvar je vlastně umístěn uvnitř regionu, který gravituje městu Splitu, ale od samého Splitského kanálu jej odděluje ostrov Brač. Hvar je zařazen mezi deset nejlepších ostrovů na světě. Nejimpresivnější a nejlepší obraz ostrova je samé jeho přírodní okolí. Azurově modré moře štědře odhaluje Neptunovu podvodní říši, omámí vás vůně rozmarýnu, vřesu a šalvěje nebo písně cvrčků během letního poledne. Tento obraz, vám jistě zůstane v paměti, po vaší dovolené strávené na Hvaru. Hvar je jméno a město a přístav na jihozápadním pobřeží tohoto ostrova a je jeho největší osada. Leží v zálivu, který je z jížní strany zakrytý Paklenimi ostrovy a ze severní strany…Dnes je Hvar jedním z nejnavštěvovanějších turistickou destinací Dalmacie, ale i městem výrazného kulturně-historického bohatství. Pakleni ostrovy, skupina z 11 ti ostrovů a skal před hvarským přístavem, představuje místo mimořádné cennosti a ideální destinaci pro robinzonský a potápěcký cestovní ruch. Rověž schované zátočiny severního a jížního pobřeží, s vesnicemi Milna, Dubovica, Pišćena, Vira, Pribinja a mnoho dalších, obydleními i neobydlenými, vytvářejí vrchol jeho atmosféry a vůně.
Jen 3 míle od města Hvar se nachází ACI MARINA Palmizana, velmi důležitá pro vyznavače potápěckého cestovního ruchu, odkrývání divoké a nedotknutelné krásy ostrova.
Stari Grad je městečko a přístav na severozápadním dílu ostrova Hvar. Z města Hvar je vzdálen 18 km, po místní ostrovní cestě. Je to jeden z nejstarších měst Evropy a nejstarším městem na Hvaru, ve 4.st.př.n.l jej osídlili Řekové a pojmenovali ho Pharos.
Jelsa je městečko a přístav v malebné zátoce severního pobřeží ostrova Hvar, nejslunečnějšího ostrova Jadranského moře. Známý je po husté vegetaci a voňavých polích levandule. S obou stran zálivu se nachází zalesněné zátoky, ideální pro odpočinek a koupání.
Vrboska je turistické městečko a přístav na středním dílu severního pobřeží ostrova Hvar. Umístěna v malebné, hluboké zátoce, obklopena vinicemi, olivovníky a borovicovými lesy. Vrboska nabízí vše potřebné pro klidnou rodinnou dovolenou.
Šćedro je téměř neobydlený ostrov, jedinečný svoji krásou, která se nachází pouhých 2700 m od jížního pobřeží ostrova Hvar, jížně od místa Zavali. Má dvě hluboké a zakryté zátoky, rovněž nabízí příjemné procházky, dobré koupání a překrásné pohledy, zvláště na západní straně , kde se nabízí překrásný pohled na chorvatský horský hřeben, obzvláště pěkný při západu slunce. Stoletími byl ostrov zarostlý lesem. Zvláště je pěkný borový les na východním dílu ostrova.

Prosíme počkejte chviličku!