Vrboska - Turistický průvodce

VRBOSKA - Ostrov Hvar, Chorvatsko: Vyberte si destinaci pro letní dovolenou a rezervujte pobyt on-line. Prohlídněte si nabídku měst, míst, zátok a ostrovů s tisíci fotografii.


Vrboska je turistické městečko a přístav na středním dílu severního pobřeží ostrova Hvar. Umístěna v malebné, hluboké zátoce, obklopena vinicemi, olivovníky a borovicovými lesy. Vrboska nabízí vše potřebné pro klidnou rodinnou dovolenou. Hospodářství je založeno na pěstování ovoce, oliv a smokví, rovněž vinařství, rybářství a cestovním ruchu.

Vrboska je typické místo se vesnickými domky a několiko barokními a renesančními stavbami. Jedinečný je památník monumentálního opevněného kostela, z jehož střechy se nabízí krásný pohled na okolí i na otevřené moře. Je to místo dlouhé rybářské tradice, doporučujeme navštívit Rybářské muzeum, plné rybářských nástrojů. Leží několik kilometrů od Starigradu a blízko Jelsi, městečko s pěkným náměstím a parkem, také s krásnými plážemi

S několiko hotelskými objekty, četnými soukromými domy, apartmány a pokoji, které se pronajímají s kvalitní pohostinskou nabídkou, rovněž s možnostmi pro sport a rekreaci. Vrboska svým hostům zaručuje kvalitní dovolenou. Mimo přístavu, ve kterém mohou kotvit menší jachty, Vrboska má dobře vybavenou marinu. V turistické sezóně se organizují kulturní a zábavné programy.

Prosíme počkejte chviličku!