Ostrov Rab - Turistický průvodce

OSTROV RAB - Chorvatsko: Vyberte si destinaci pro letní dovolenou a rezervujte pobyt on-line. Prohlídněte si nabídku měst, míst, zátok a ostrovů s tisíci fotografii.


Ostrov Rab s přilehlými ostrůvky vytváří ostrovní skupinu, která se nachází na velmi dobrém dopravním a turistickém místě ve vztahu na evropské a domácí turistické tržiště. Ostrov Rab (Arbe) se nachází ve směru severozápad-jihovýchod, paralelně s pevninou podvelebitského přímoří. Největší vzdušná délka ostrova Rab je 22 km. Díky svému nepravidelnému tvaru a šířce je ostrov odlišný.
Na ostrov Rab můžete přijet trajektem do přístavu Mišnjak na jížní straně ostrova Rab a z pevniny odjezdem z přístavu Jablanac. Plavba trvá 15 minut a funguje několikrát denně celý rok. Lopar na Rabu a Valbiska na Krku rovněž jsou spojeny trajektovými linkami dvakrát denně přes rok a čtyřikrát denně v létě. Katamaránem z Rijeky do ostrova Rab můžete jet jedenkrát denně během celého roku.
Ostrov Rab je ostrov překrásné přírody, různých druhů pláží, ostrov má bohaté historické dědictví, dlouhé a příjemné cesty, tradici 120 let organizovaného cestovního ruchu, příjemné a srdečné ostrovní obyvatele
Nejen bohatá flóra na Rabu, ale i rozmanitý zvířecí svět jak na pevnině, tak i v moři. Přírodní bohatství, bohatá minulost a kulturně-historické dědictví založilo cestovní ruch, který je v současné době hlavní hospodářskou větví ve stoleté tradici.
Jeden z nejznámějších ostrovanů je Sv. Martin, zakladatel státu San Marino. Na Rabu určitě nevynechejte rytířské hry z roku 1364, kterou obnovilo Sdružení Rabských lukostřelců a tak vznikl známý ostrovní znak. Sdružení se svými výstupy propaguje Rab i chorvatský cestovní ruch v Evropě. Jedinečná je i středověká letní výstava ,,Rabská fjera,, která je založena na historickém dědictví a účastníci jsou řemeslníci z ostrova a okolí.
Dlouholetá tradice cestovního ruchu, bohaté architektonické dědictví z antické doby a jedinečná rabská středověká rytířská hra, vytváří toto město nezapomenutelnou přímořskou lokalitou.
Navštivte město Rab, centrum stejnojmenného ostrova kvarnerského souostroví, které spadá do kategorie nejslunečnějších měst Evropy. Tento ostrov je známý podle bohaté vegetace (40 % jeho povrchu pokrývá les), počítá se mezi nejzelenější jadranské ostrovy.

Prosíme počkejte chviličku!