Rab - Turistický průvodce

RAB - Ostrov Rab, Chorvatsko: Vyberte si destinaci pro letní dovolenou a rezervujte pobyt on-line. Prohlídněte si nabídku měst, míst, zátok a ostrovů s tisíci fotografii.


Město Rab bylo římská osada, které císař Octavián August dal status města a jmenoval jej municipiem 10 let před Kristem. Ochránce města je Sv. Kryštof. Město má tři krásné městské parky. Město Rab je zejména v létě, centrem mnoha špičkových kulturních akcí. Rabské hudební večery přetvářejí rabské kostely a obchody v hlediště, úzké městské ulice se mění na otevřenou výstavu obrazů. Obzvláště zajímavá akce jsou Rab letní festival a Rab Fashion Week.
Rabská fjera je nejatraktivnější letní akce ve městě Rab. Je to tří-denní program, ve kterém se oživuje rabská středověká historie. V rabských obchodech a ulicích se mohou najít kameníci, krajkáři, malíři, hudebníci, medaři, řemeslníci, hlaholici a tesaři, kováři a květináři.
V turistické nabídce ostrova je potřeba zdůraznit mnoho pěkných a nezapomenutelných denních výletů, aby jste lépe poznali ostrov Rab a okolí, stačí jen když se projdete po rabské promenádě, kde jsou přivázány všechny výletní lodě a vidíte nabídku. Jeden ze zvláštních zážitků je i jízda malou taxi lodičkou a známá rabskými Gondoliéry – převozníky, kteří vás vezmou na objížďku překrásných malých zátok, fjordu Zavratnice, také rybaření ve společnosti rabských místních obyvatel.
Pro noční aktivní život je zde mnoho malých kaváren, hospůdek, nočních klubů, koktejl barů, umístěných ve starých prostorch města Rabu, mezi kamennými zdmi, obchody a domečky starého města.

Prosíme počkejte chviličku!