Seget Donji - Turistický průvodce

SEGET DONJI - Chorvatsko, Dalmácie: Vyberte si destinaci pro letní dovolenou a rezervujte pobyt on-line. Prohlídněte si nabídku měst, míst, zátok a ostrovů s tisíci fotografii.


Seget je městečko nedaleko Trogira. Seget Gornji se nachází za kopcem a Seget Donji podél moře. Seget vznikl během 16.století, když trogirský šlechtic Jakov Rotondo dostal lincenci na stavbu opevnění věže a kolem něj vznikla osada.

Segetské pole oplývá malými kostelíky, také archeologickými pozůstatky z dávných dob. Díky své lokalitě a mírnému klimatu, obyvatelstvo se dnes zabývá zemědělstvím, rybolovem, stavbou lodí a hlavně cestovním ruchem.

Pokud si přejete dovolenou s tradicí, vzdálenou od dynamického a hromadného cestovního ruchu, Seget Donji je místo pro Vás. Město kultury a gurmánského života, dobrý a harmonický v blízkosti velkých měst středodalmátského pobřeží, nabízí zvláštní zážitek rybářům a milovníkům sportu na vodě.

Seget Vám nabízí dovolenou mimo velké davy akcí, i přes to oplývá v nedaleké blízkosti kulturními programy, nejbližší města s programy jsou Trogir a Split. Co se týká ostatních programů, tato rybářská vesnice je spojena s turistickým komplexem Medena, přeplněna zábavními a sportovními programy a stezkou kilometry dlouhou.

Prosíme počkejte chviličku!