Pučišća - Turistický průvodce

PUČIŠĆA - Ostrov Brač, Chorvatsko: Vyberte si destinaci pro letní dovolenou a rezervujte pobyt on-line. Prohlídněte si nabídku měst, míst, zátok a ostrovů s tisíci fotografii.


Pučišća je vesnice a přístav na severním pobřeží středodalmátského ostrova Brač, který je každodenními trajekty spojen s Makarskou a Splitem. Pučišća je umístěna v pěkné, dobře zakryté zátoce, která nabízí bezpečnost loďkám. Hospodářství je založeno na zemědělství, vinařství, olivnářství, rybolovu a cestovním ruchu. Spolu se Supetarem představuje největší místo na ostrově.

Město se rozvinulo na kameni, kvůli kamenu a z kamene. Pučišća je známá po kemenořezbářské tradici, kámen z nedalekého kamenolomu je vtesán do Bílého domu ve Washingtonu. V bezprostřední blízkosti jsou tři veliké kamenolomy (Punta, Veselje a Kupinova), z kterých se získává známý bračský kámen. V Pučišćima působili známí a slavní kamenořezbáři jako Jurja Dalmatinec, Andrije Alešija, Nikola Firentinca. Krása Pučišća je nadčasová. Na tomto místu slunce, kamenu a soli se nachází bezkonkurenční harmonie kamene a cestovního ruchu.

Největším kostelní památkou je kostel Sv.Jerolima. Hřbitov je někdejší benediktínský kostel Sv.Štěpána, kde jsou nalezeny stopy života z tohoto místa, rovněž pohanský oltář a římské hrobní hvězdy. Nedaleko od vesnice se nalézá romanticko-gotický kostel Sv.Jure, který představuje symbol zachování Puačišća. Z památníků je obzvláště známý renesanční kostel rodiny Žuvetić, který spolu s ostatními takovými budovami je typický pro Postiru, představuje historické a architektonické památky. Kulturní léto v Pučišćima obsahuje mnoho kulturních akcí jako koncerty klasické hudby, pop a jazz hudba, sborové představení, výstavby, divadelní představení, semináře, propagace knih, literární večery, rovněž různé sportovní akce. Zajímavé je, že první veřejná knihovna na ostrově,je otevřena v Pučišću už roku 1868.

Turistům je Pučišća zajímavá kvůli kráse, dobře ukryté zátoce, ve které se nabízí soukromé a hotelové ubytování. Ve městečku se nachází několik restaurací, pizzerií, hospůdek, mnohé kavárny a bary, také cukrárny. Pláže jsou pokryté oblázky nebo kameny. Můžete si vybrat z množství malých zátočin, kde každý může najít koutek pro sebe. Ze sportovního vybavení obzvláště doporučujeme yachting, potápění a windsurfing. V létě se ve městečku a okolí se udržují zábavné akce, proto Pučišća doporučujemo pro příjemnou dovolenou s rodinou a kamarády. Pěkná jsou i okolní místa Pražnice, Postira, Sumartin, Povlja, ale určitě navštivte i destinaci Bol a pláž Zlatni rat.

Prosíme počkejte chviličku!