Brela - Turistický průvodce

BRELA - Makarska Riviera ,Chorvatsko: Vyberte si destinaci pro letní dovolenou a rezervujte pobyt on-line. Prohlídněte si nabídku měst, míst, zátok a ostrovů s tisíci fotografii.


Brela se nachází 15 km severozápadně od Makarské a 50 km jížně od města Splitu, v samém centru Dalmácie.Již několik desetiletí Brela je známá jako jedna z nejatraktivnějších destinací v Dalmácii. Místo se vyznačuje krásou borových lesů, pěknými písečnými plážemi a křišťálově čistým mořem.

Kromě příjemného koupání Brela nabízí různé možnosti pro rekreaci, bowling, minigolf, stolní tenis, vodní sporty. Kromě všeho uvedeného i ubytování je na vysoké úrovni jako moderní a luxusní hotely nebo soukromé ubytování. Proto kompletní nabídka v Brele zaručuje nezapomenutelný pobyt.

Již roku 1913 sahá první zmínka o cestovním ruchu tohoto městečka, dokonce se o Brelima zmínil byzantský císař Konstantin VII.Portirogenet již v 10.století. Roku 1968, kvůli výsledkům cestovního ruchu, bylo místo vyhlášeno nejlepším místem na Jadranu.V akci Turistický květ 2004, byla opět Brela vyhlášena nejlepším turistickým místem na pobřeží.

Na promenáde Dugi rat se nachází pláž Punta rata, dlouhá 800 metrů, jedna z nejlepších pláží na Jadranském pobřeží. Je to právě první pláž v Dalmácii, která se pyšní Modrou vlajkou – evropská ekologická cena, která hovoří že tato pláž splňuje přísně a četné požadavky pláží a přístavů s ohledem na čistotu a kvalitu moře a pláže, stav jeho okolí, zajištění bezpečnosti plavců a vzdělávání a povědomí o životním prostředí.

Dokonce je i tato pláž vybrána, koncem roku 2004, mezi deseti nejlepšími plážemi světa, podle průzkumu známého časopisu Forbes.

Prosíme počkejte chviličku!