Komiža - Turistický průvodce

KOMIŽA - Ostrov Vis, Chorvatsko: Vyberte si destinaci pro letní dovolenou a rezervujte pobyt on-line. Prohlídněte si nabídku měst, míst, zátok a ostrovů s tisíci fotografii.


Komiža je malá, turistická destinace na ostrově Vis, umístěna je v hlubokém zálivu na západním pobřeží ostrova, na úpatí vysokého kopce Hum. Tento středodalmátský ostrov je s pevninou spojen každodenními trajektovými linkami Split – Vis, do Komiži pojedete ještě 22 km, po prostřední ostrovní cestě.

Komiža přitahuje turisty svými krásnými oblázkovými, ale i písečnými plážemi, které se táhnou podél celého východního pobřeží Komižského zálivu. Díky mírnému středomořskému podnebí, vaše ubytování v Komiži se stane příjemné i během zimních měsíců.

Komiža je místo, kde se narodilo rybářství, tohoto východního pobřeží Jadranu. Vždy byla hrdá na svoji reputaci rybářského místa. Ve starém benátském opevnění na pobřeží se nachází Muzeum rybářství, jediný takový druh v Chorvatsku, kde je vystaveno tradiční rybářské nářadí, které se používalo v minulosti.

Obyvatelé ostrova pěstují vinnou révu a ovoce na plodných polích, ve vnitrozemí ostrova. Ostrov je známý po svatojánském chlebu a svými víny – Vugava z Visa a Plavac mali. Rybářství a pěstování vína vytváří ekonomický základ ostrova. V poslední době se rozvíjí venkovský cestovní ruch. Díky vzdálenosti od pevniny, moře okolo Visu je bohaté na ryby, mušle a měkkýše, proto je i gastronomická nabídka velice gohatá.
Největším pokladem ostrova je jeho nedotknutá příroda. Mezinárodní společnost pro ochranu životního prostředí, zahrnula Vis na list deset nejzachovalejších ostrovů v Evropě. Milovníci sportů a aktivní dovolené v Komiži, mohou si vybrat mezi hřišti na boccacio, košíkovou, volejbal, házenou a fotbal, z vodních sportů nabízí potápění a yachting, windsurfing.
Pokud Vás zajímá kultura a zábava, můžete ji naleznout v rámci hudebně-divadelních akcí Komižského léta, kdy se z hospůdek ozívají písně višských mužských sborů. Vůni minulosti pocítíte v opevnění blízko přístavu z 15.století, také v klášteru Sv.Mikuláše ze 13.století, známý jako Muster. V místě se nachází romantický kostel ze 13.století, také barokní svatyně z 16.století a nějaké secesní budovy. Nesmí vám uniknout i samé město Vis, rovněž ostrov Biševo, velmi známý kvůli přírodním fenoménům, které se na něm nachází a také Modrou jeskyni (Modra špilja).

Prosíme počkejte chviličku!