Orebić - Turistický průvodce

OREBIĆ - Poloostrov Pelješac, Chorvatsko: Vyberte si destinaci pro letní dovolenou a rezervujte pobyt on-line. Prohlídněte si nabídku měst, míst, zátok a ostrovů s tisíci fotografii.


Orebić je turistické město na jížním pobřeží poloostrova Pelješac, pod horou Svatý Ilja (961) a je nejznámější turistickou destinací na Pelješacké riviéře. Největší atrakcí v Orebići je renesanční františkánský klášter z 15.století, ve kterém se nachází umělecká sbírka. V blízkosti kláštera je vesnice Karmen s několikými středověkými památkami. Je zde i výchozí bod pro turistické výšlapy do malebných horních vesnic, zde začíná i jeden z nejznámějších výstupů na horu Svatý Ilja (St.Elias). Rovněž jsou zde místa příjemná pro vycházky, turistika a sbírání bylin, svahy ve vnitrozemí jsou obrostlé vinicemi, specifickým druhem a naučné vinné stezky se sklepy, kde můžete vyzkoušet a koupit domácí pelješacké víno nebo prošek. V Orebići je Námořní muzeum.

Pobřeží Orebiće je plné malých písečných a oblázkových pláží, mezi kterými je největší pláž Trstenica, dlouhá 1500 m. V blízkosti se nachází i mnohé skalnaté zátoky s malými izolovanými plážemi, výborné pro kteří milují soukromí. Okolí Orebiće je jako i celý Pelješac obrostlý hustou vegetací a typickými středomořskými bylinami. Díky mnohým slunečním dnům, spadá mezi nejteplejší místa na Jadranu. Hospodářství je založeno na zemědělství, chovu, rybolovu a cestovnímu ruchu. V místě se nachází i trajektový přístav pro linky s Korčulou, jelikož Orebić je nejkratší spojení s pevninou. Dnešní Orebić je místem bohaté turistické nabídky. Ubytování je zde hotelového typu, v soukromých pokojích a apartmánech. Orebić je vybaven sportovními a rekreačními hřištěmi, také kurty a fotbalovým hřištěm. Zde jsou populární vodní sporty, na plážích se nabízí pronájem vybavení a organizuje se zde škola yachtingu a windsurfingu. Gastronomická nabídka vás jistě překvapí i ty nejvybíravější hosty. Pokud vybíráte jídlo, určitě musíte vyzkoušet Kamenice (druh mušle), dovezené z pelješackého farmy a také víno Dinga a Postup.

V Orebići a v okolních místech se konají mnohé tradiční slavnosti. Zvláštně se to týká slavnosti Panny Marie Karmen (16.července). V létě zde hostují divadla a organizují se další kulturní a zábavné programy.

Prosíme počkejte chviličku!