Podstrana - Turistický průvodce

PODSTRANA - Chorvatsko, Split: Vyberte si destinaci pro letní dovolenou a rezervujte pobyt on-line. Prohlídněte si nabídku měst, míst, zátok a ostrovů s tisíci fotografii.


Podstrana je malé turistické letovisko středomořské polohy, vzdálená 8 km od Splitu, centrum střední Dalmacie, která se rozvinula v jeho elitní předměstí. Podstrana je vylepšena bujnou vegetací a přírodním darem čistého moře, Podstrana je výborný výběr pro útěk od každodenních rituálů.

Rozprostírá se pod kopcem Perun, ve výšce 553 m, na jehož mírných svazích byly vybudovány antické rustikální vily, renesanční domy pro odpočinek a paláce. Kolébkou dnešní Podstrany je Stará Podstrana, vedle ní je řada vodorovně položených kamenných domů, také zahrady a uličky, ve kterých můžete pocítit ducha minulosti. Odtud se život přesídlil podél pobřeží, kde se dnes nachází městská centra míst: Strožanac, Grljevac, Sveti Martin a Mutogras.

Dvě svatyně Sv.Juraja se blízkají na horských hřebenech, směrem k nebi, nejsilnější dvě pevnosti duchovnosti posvátného dědictví Starého Chorvatska. Mírová smlouva mezi knížetem Mislavem a mljetským knížetem Petrem Tradenijem, je uzavřena v blízkosti kostela Sv.Martina v Podstrani a v ní se poprvé vzpomíná ,,mare nostrum,,.

Hospodářství je založeno na zemědělství (olivovníky, plantáže broskví, vinice…) a cestovní ruch. V oblasti obecního teritoria se nachází skoro 2000 rodin, které pracují v turistickém průmyslu, pronajímají pokoje a apartmány a v nabídce je turistům a návštěvníkům přibližně 1900 registrovaných postelí.

Výstavba malých soukromých hotelů, také veliká aglomeracie ,,Lava,, obohatili ubytovací kapacity v Podstrani o 1000 lůžek a celou řadou doplňujícího vybavení, které pozvedlo úroveň aktivního cestovního ruchu.

Díky geografickým zvláštnostem, návštěvníci mohou vybírat mezi různým vybavením pro rekreaci v přírodě: stezky pro procházky, horolezectví nebo cyklistika, výlet starou vesnicí Podstrana, návštěva kulturně-historických lokalit.

Na moři vybíráte mezi windsurfingem, yachtingu, lyžování na vodě, skákání paragliding na vodě. Nabízí se zde denní výlety, jezdectví vzdálené cca 30 km, fish – piknik, návštěva různých historicko-kulturních lokalit.

Prosíme počkejte chviličku!