Rogoznica - Turistický průvodce

ROGOZNICA - Chorvatsko, Šibenik: Vyberte si destinaci pro letní dovolenou a rezervujte pobyt on-line. Prohlídněte si nabídku měst, míst, zátok a ostrovů s tisíci fotografii.


Rogoznica je malé klidné středomořské městečko, blízko Primoštena, vzdálené 25 km od Šibeniku, ve směru Splita, na místní silnici do Rogoznice, která se po 5 ti km po Primoštenu odděluje od Jadranské dálnice. Obyvatelstvo se zabývá zemědělstvím, rybářstvím a cestovním ruchem.
Ragoznice je umístěna na poloostrově a dřívější ostrůvek Kopara je spojen s pevninou umělým násypem. Na místě starého městečka se nachází středověký hřbitov s pozůstatky, také kostel Sv.Mikuláše. Farní kostel je postaven roku 1615 a obnoven v barokním stylu v 18.století. Z historických pozůstatků jsou zde ruiny francouzských opevnění ze začátku 19.století.
Nevelké turistické městečko s poštou, ambulancí a obchody, je dílem širokého zálivu a ideálním místem pro dovolenou s rodinou a kamarády. Pokryta je hustým lesem, který se svažuje na pláž, toto místo je pravým rájem pro milovníky moře a přírody. Rogoznicu rádi navštěvují i potápěči, protože je marina Frapa jedna z nejlepších, je známá i jako nejbezpečnější přístav na tomto dílu Jadranu. Pláže v Rogoznici jsou oblázkové, má i trochu skály. Tradičním zaměřením městečka je rybolov, čerstvých ryb určitě budete mít dostatek. Zvláštní specialitou je rogoznický brudet (vařená ryba na speciální způsob).
Rogoznica je známá lidovými slavnostmi v sprnu (Rybářská noc a Noc Rogoznice), když ulice ožije zvláštní atmosférou, touto příležitostí se v Rogoznici smísí Spliťani a Šibenčani. Rogoznica je kvůli členitému pobřeží připravena na všechny druhy vodních sportů, také rekreační sporty můžete využít na pobřeží. V Rogoznici se můžete bavit šermováním – od roku 1987 zde působí Mezinárodní šermírský kemp a také škola šermování.
Blízké okolí města nabízí ukryté pláže, mnohé malé zátoky. Pobřeží je zde jinak členité a zátoky v okolí také. Nedaleko se nachází Zmajevo jezero, jedinečný přírodní fenomén kvůli přílivu a odlivu. Rovněž stojí za shlédnutí farní kostel z roku 1615, také francouzské hradby z roku 1809 na kopci, nad městečkem a další středověké kostely v rogoznickém poli jako příklad středověké dalmátské architektury.

Prosíme počkejte chviličku!