Sumpetar - Turistický průvodce

SUMPETAR - Chorvatsko, Omiš: Vyberte si destinaci pro letní dovolenou a rezervujte pobyt on-line. Prohlídněte si nabídku měst, míst, zátok a ostrovů s tisíci fotografii.


Sumpetar je místo vzdálené 15 km jížně od Splitu, na půl cesty do Omiše. Je dílem obce Dugi Rat spolu s ostatními malými městečky ideálními pro klidný typ dovolené.

Pobřeží na tomto dílu je členité a plné malých oblázkových pláží, také pěkných betónových pláží před soukromými letními domy, které jsou přímo na pobřeží.

Sumpetar a jeho okolí působí velmi pitoreskně se svoji architekturou přizpůsobenou místnímu prostředí. Země je velmi úrodná a obyvatelé Sumpetaru pěstují kvalitní ovoce, zeleninu a samozřejmě vinnou révu.

Protože je Mosor velmi blízko, milovníci šplhání, cyklisté a horolezci užívají ve své vybrané lokalitě na dovolené, mezitím ti kteří milují rychlost si vyberou rafting na Cetině.

Milovníci umění mohou užívat v kostele Sv. Štěpána a v kostele Sv. Antuna s jeho praromantickým oltářem a doporučujeme navštívit i druhá nedaleká místa Duce a Dugi Rat, také města Omiš a Split.

Prosíme počkejte chviličku!