Tkon - Turistický průvodce

TKON - Ostrov Pašman, Chorvatsko: Vyberte si destinaci pro letní dovolenou a rezervujte pobyt on-line. Prohlídněte si nabídku měst, míst, zátok a ostrovů s tisíci fotografii.


Tkon je druhou největší osadou na ostorvě Pašman, jeden z ostrovů v zadarském souostroví. Pašman a nedaleký ostrov Ugljan se jmenují ostrovy dvojčata, spojeny jsou mostem přes průvliv Ždrila. Ničím nerušený klid a přímý kontakt s přírodou jsou přednostmi Tkona, ve vztahu s velikými turistickými lokalitami. Toto místo zaručuje dovolenou, lodní linky s Biograme umožňují širokou škálu zábavy.

Tkon je vesnice a přístav na jížním dílu východního pobřeží ostrova Pašman. Hospodářství je založeno na zemědělstvím, vinařstvím, olivnářství, rybolovem a cestovním ruchem. Je na hlavní silnici, trajektové spojení s Biogradem na Moru. Přístav je schovaný od všech větrů a vln, menší jachty mohou kotvit podél vlnolamu.

Farní kostel Sv.Tome je postaven roku 1742. Na hlavním otláři je obraz Matky Boží, která se připisuje zadarskému malíři Petru Jordaniću, z konce 15.století.

Prosíme počkejte chviličku!