Trpanj - Turistický průvodce

TRPANJ - Poloostrov Pelješac, Chorvatsko: Vyberte si destinaci pro letní dovolenou a rezervujte pobyt on-line. Prohlídněte si nabídku měst, míst, zátok a ostrovů s tisíci fotografii.


Trpanj je vesnice a přístav na severním pobřeží poloostrova Pelješac, vzdálená je 11 km severvýchodně od Orebiće. Dnes je to velmi známé letovisko, v antické době to byl důležitý přístav. Místo se rozvinulo v blízkosti římské vily, části mozaiek a zdí se nachází na starém hřbitově. Na kopci, nad přístavem zůstaly ruiny středověkých hradeb. Uprostřed osady je kostel Panny Marie Karmen, ve které se na hlavním renesančním oltáři nacháí erb rodiny Gundulić. Nový farní kostel je postaven v novoromantickém stylu.

Trpanj charakterizuje mírné podnebí a to platí pro celou oblast. Okolo Trpanje se nachází překrásné pláže, které jsou písečné, oblázkové i betónové. Okolní borovicový les dává zvláštní vůni mořskému vzduchu a rovněž potřebný stín kvůli ostrému slunci. Na některých plážích máte i kavárnu. Rodiny zde obzvláště užívají, kvůli vybavení pro děti, na pláži Luka je mělké moře a hřiště v parku městského centra.

Trpanj Vás může přivítat na různé způsoby, jako jsou hotely, pensiony, apartmány…Kvalitní je i gastronomická nabídka domácí stravy (ryba a víno). V nabídce je sport a rekrece. V nedotknuté přírodě ve vnitrozemí, se pěstují kvalitní vína, které přitahují četné stálé hosty. Trpanj je známá i po léčivému bahnu.


Prosíme počkejte chviličku!